Relacja z uroczystości w kościele Bł. Jana Pawła II w Śniatowie

W dniu 2012.05.19 (sobota) o godz.15.00  w kościele pw. Bł. Jana Pawła II w Śniatowie odbyła się uroczystość, na którą przybyli pielgrzymi piesi, zmotoryzowani, autokarami ( kolejarze z Gryfina ), Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa w rekordowej ilości uczestników (ponad 70-osób) oraz wielu wiernych z różnych stron Polski.

Uroczystość miała na celu wspomnienia o bł. Janie Pawle II z racji jego 92 urodzin (18 maj), zamachu na jego życie (13.05. 1981) oraz pierwszej rocznicy konsekracji kościoła bł. Jana Pawła II w Śniatowie. Msza św. odbyła się w intencji ofiarodawców budowy tej świątyni oraz pielgrzymów, którą sprawował ks. Andrzej z Międzywodzia i proboszcz ks. Roman Rostkowski. Przed rozpoczęciem nabożeństwa wystąpił ze swoim repertuarem, śpiewając pieśni chór z Kamienia Pom. Duże wrażenie sprawili swą obecnością młodzież i dzieci komunijne, które z dużym zaciekawieniem słuchali czytania i opowiadań o bł. Janie Pawle II, tym samym uzupełniali swoją wiedzę kim był Karol Wojtyła. Nie zabrakło również występów indywidualnych Asi Świłpy i Patryka Martuś. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy pielgrzymi zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci pysznego ciasta, kiełbaski z grilla, gorącej kawy i herbatki a w trakcie poczęstunku mogliśmy posłuchać muzyki i pogawędzić. Chętni pielgrzymi mogli nabyć pamiątki związane z osobą naszego błogosławionego papieża. Cała uroczystość odbyła się w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Zdjęcia:

W imieniu wszystkich parafian chciałbym podziękować organizatorowi proboszczowi ks.Romanowi Rostkowskiemu, wszystkim przybyłym pielgrzymom oraz Dyrektorowi Szczecińskiej Pielgrzymce Rowerowej Sebastianowi Świłpa za trud i odpowiedzialność w zorganizowaniu tak licznej grupy pielgrzymów i przybycie na tą uroczystość. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta.

Marian

PS

Dla wszystkich zainteresowanych publikujemy do wykorzystania w przyszłości mapę dojazdu ze Szczecina do Śniatowa przygotowaną przez brata Andrzeja Wasko. Wystarczy zeskanować kod znajdujący  się obok swoim smartfonem. Dodatkowo na tej samej stronie stronie znajduje się galeria zdjęć .

Dla osób przeglądających stronę w tradycyjny sposób umieściłem link:  Trasa rowerowa Szczecin-Śniatowo .

Zapraszamy do obejrzenia i  dziękujemy.                                                                                                  Jacek