Konsekracja kościoła p.w. bł. Jana Pawła II w Śniatowie

W sobotę 14 maja odbyła się w Śniatowie uroczystość konsekracji pierwszego w Polsce kościoła pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II. Uroczystości przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.  W swojej niezwykle ciekawej  homilii, nawiązując do mijającej w piątek  30-tej rocznicy zamachu na Ojca Świętego,  przypomniał nieznane dotychczas fakty dotyczące tego zamachu. Na uroczystość przybyły liczne grupy pielgrzymów, w tym oczywiście przedstawiciele Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę oraz liczna  motocyklistów z Klubu „Gryf” z Gryfic. Kościół został wybudowany jedynie ze środków ofiarodawców i licznej rzeszy wolontariuszy.

Na zakończenie uroczystości Ksiądz Arcybiskup przekazał na ręce proboszcza  ks. Romana Rostkowskiego fragment sutanny, którą za życia nosił Jan Paweł II, jako relikwie dla kościoła.

2011-05-14 Konsekracja koscioła JPII

Powyżej zamieszczamy dokumentację fotograficzną z tej uroczystości. Kliknij na powyższe zdjęcie , aby przejść do galerii.  Następnie w lewym górnym rogu klikamy „slideshow” i możemy zobaczyć prezentację wszystkich zdjęć.