Spotkanie popielgrzymkowe, odpust w Benicach i budowa kościoła w Chominie.

Spotkanie popielgrzymkowe

Ks. Roman nasz kapelan przypomina i zaprasza pielgrzymów rowerowych (nie tylko z tego roku ) na uroczystości odpustowe i spotkanie po pielgrzymkowe do Benic
w SOBOTĘ 8 WRZEŚNIA g. 12.30.

Program odpustu:

12.30 modlitwa różańcowa;

13.00 msza św. odpustowa,

a następnie agapa (dobre jadło zawsze w Benicach jest super bigosik i ciasto , kiermasz)

Powiadom innych pielgrzymów osobiście, telefonicznie, sms-em, mailem, poprzez Facebooka ……

Jacek

 

Budowa kościoła w Chominie.

Przypominam , że nasza pielgrzymka włączyła się w budowę kościoła pw. da Bóg  Kard. Stefana Wyszyńskiego w Chominie. Jest to wioska w której mieszka ok. 300 osób . Nigdy nie było tu kościoła. Msza św. gościnnie odprawiana jest w świetlicy. Jest już plac i przygotowany teren . Dzięki waszemu wsparciu  zakupiono już znaczną ilość cegły zebrano z parafianami kamienie.  Tak jak to było w Śniatowie, kościół budowany jest dzięki ludziom dobrej woli takim jak wy. Mieszkańcy wpłacają 10 zł miesięcznie od rodziny .  Możesz i ty ze swoją rodziną włączyć się w to dzieło wpłacając np. 10 zł ( może być miesięcznie) na konto parafii:  71 9393 0000 0003 4496 2000 0010 z dopiskiem na budowę kościoła w Chominie.

Bóg zapłać za każdą zdrowaśkę i przysłowiowy wdowi grosz na ten zbożny cel. Mottem budowy kościoła są słowa prymasa Tysiąclecia ,, Wiara w słuszność celu daje wielką ( chrześcijańską) odwagę.

Ks. Roman Rostkowski