Sylwetki naszych pielgrzymów

W tej sekcji pragniemy zaprezentować sylwetki niektórych z naszych pielgrzymów. Wielu z nich znacie osobiście, ale są także tacy, których może nie mieliście jeszcze okazji poznać. Stopniowo będziemy te wpisy uzupełniać o nowe postacie.

Franciszek Jagusiak   Franciszek Jagusiak – najstarszy pielgrzym

Poniżej załączamy link do wierszy Franciszka Jagusiaka- najstarszego ( 80 lat!) z pielgrzymów 22 Szczecińskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Nasz brat Franciszek bez problemu  przejechał całą trasę pokazując  swoją znakomitą tężyznę fizyczną, ale zadziwił z pewnością wielu swoim talentem poetyckim.

Kliknij na link poniżej, aby pobrać wiersze:

Wiersze – Franciszek Jagusiak

 

Marian Łapiński  Marian Łapiński – pielgrzym duchowy

Marian jest naszym wiernym fanem i uczestniczy w naszych pielgrzymkach duchowo. Codziennie uważnie analizuje relacje z trasy i aktywnie je komentuje na naszej stronie i Facebooku.
Poniżej możecie poczytać wzruszającą autobiografię Mariana – historię jego duchowej przemiany po wypadku.

Autobiografia – Marian Łapiński

 

DSC_0517Sebastian Świłpa  – założyciel i kierownik  Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej; nauczyciel  Wychowania Fizycznego  w Centrum Edukacyjnym Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej oraz wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. św. Brata Alberta w Szczecinie.

 

DSC_0465Małgorzata Świłpa –kierownik sekcji muzycznej Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej;  nauczycielka matematyki w Katolickim Liceum w Centrum Edukacyjnym Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

 

DSC_0381Ksiądz kan. Roman Rostkowski –  proboszcz parafii pw. Macierzyństwa NMP w Benicach oraz kapelan Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej.

 

Pozostałe sylwetki dodamy wkrótce