Drugi etap – Barlinek- Rokitno

Drugi etap naszej pielgrzymki rozpoczęliśmy śniadaniem  u państwa Matyja.  O godzinie 8.00 sprawowana była msza święta, bezpośrednio po której wyruszyliśmy w trasę. Rano było trochę chłodno. Wprawdzie po drodze pokropił nieco przelotny deszcz, lecz potem pogoda się znacznie poprawiła i mieliśmy super warunki do dalszej jazdy.

Na pierwszy dłuższy postój zatrzymaliśmy się w Strzelcach Krajeńskich.  Tutaj przywitano nas super grillowanymi kiełbaskami  i znakomitym ciastem. W Strzelcach prężnie działa grupa pielgrzymów rowerowych, którzy w tym roku organizują swoją pielgrzymkę do Częstochowy już po raz dwudziesty czwarty.  Po drodze mieliśmy  jeszcze trzy postoje, w tym obiadowy w Lipkach Wielkich. Ostatni  tradycyjnie w Skwierzynie pod Lidlem.  Jak co roku powodzeniem cieszyły się  lody z migdałami  i dla zmęczonych napoje energetyczne. Droga ze Skwierzyny do Rokitna jest niestety bardzo zatłoczona, więc musieliśmy bardzo uważać. Do sanktuarium w Rokitnie dotarliśmy ok godziny 19.00 wprost na kolację.  Przywitał nas ksiądz  kustosz polewając każdego  wjeżdżającego święconą wodą.  Dwie ostatnie spóźnialskie siostry dostały ekstra porcję – zobaczycie na zdjęciach  🙂

Tradycyjnie na godz. 21.00 odbył  się Apel Jasnogórski, który poprowadził  ksiądz prałat Jan Kazieczko – proboszcz katedry w  Szczecinie, który w tym roku także z nami pielgrzymuje na rowerze.

Aby zobaczyć większe zdjęcia kliknij myszką na powyższy pokaz. Otworzy się nowe okno z dużym zdjęciem.