Etap piąty – Góra – Trzebnica

Nasz dzień rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele p.w. św. Katarzyny. Po zakończeniu otrzymaliśmy błogosławieństwo prymicyjne i pamiątkowe obrazki od nowowyświęconego księdza Andrzeja Orzecha , który właśnie rozpoczął swoją pierwszą posługę w tutejszej parafii.

Po drodze do Żmigrodu zatrzymaliśmy się na zaległy mecz piłkarski. Tym razem grały dwie drużyny kobiece- panny kontra mężatki. Wynik końcowy ( 3:3) uzyskany został dopiero podczas rzutów karnych.

Na drugi podój zatrzymaliśmy się ok 7 km. od Żmigrodu. W miejscowym kościele odprawione zostało piątkowe nabożeństwo drogi krzyżowej.

W Żmigrodzie mieliśmy przerwę obiadową przy kościele p.w. św. Katarzyny. Następnie z uwagi na piątek o godzinie 15.00 odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Przed Najświętszym Sakramentem odczytano także WSZYSTKIE Wasze intencje przesłane przez Internet.  Zapraszamy do przesyłania.

Do naszego celu – Trzebnicy dotarliśmy ok godz. 19.00. Dzisiaj pogoda była dosyć dobra. Było jednak zimniej niż w poprzednich dniach i wiał dosyć silny wiatr.

Kolację  mieliśmy w refektarzu w klasztorze sióstr Boromeuszek w Trzebnicy. O godzinie 21.00 w klasztornej kaplicy odbył się Apel Jasnogórski i koncert naszego zespołu pielgrzymkowego. Wkrótce opublikujemy wideo z tego koncertu.

Jutro przed nami najtrudniejszy, górzysty etap – do Kluczborka.