Relacja z pierwszego etapu

Wyruszyliśmy!

Dzisiaj rozpoczęła się  nasza,  pielgrzymka. Wystartowaliśmy wcześnie rano, o godzinie 05.30 spod pomnika bł. Jana Pawła II w Szczecinie. Następnie przejechaliśmy do katedry p.w. św. Jakuba, gdzie celebrowana była msza święta. Około godz 8.00 wyruszyliśmy Trasą Zamkową  do sanktuarium na oś. Słonecznym. Po krótkiej modlitwie wyjechaliśmy w kierunku Pyrzyc. Pierwszy postój mieliśmy w Starym Czarnowie, gdzie mieszkańcy przygotowali nam poczęstunek.  Po drodze, bezpośrednio przed Pyrzycami zatrzymaliśmy się aby odmówić krótką modlitwę w miejscu, gdzie w ubiegłym roku zdarzył się tragiczny wypadek. Pijany kierowca  recydywista ( ponad 3 promile ) wjechał w grupę rowerzystów ze Stargardu.  W efekcie tego tragicznego wypadku zginęły dwie osoby i kilka  zostało rannych, w tym jeden z naszych pielgrzymkowych braci.

W Pyrzycach zatrzymaliśmy się na obiad w parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej. Po posiłku i odpoczynku wyruszyliśmy do Brzeska. Tam, tradycyjnie jak co roku ciepło przywitał nas ksiądz proboszcz, który w interesujący sposób przedstawił nam historię kościoła i ołtarza przedstawiającego wizerunek Matki Boskiej.

Do Barlinka dotarliśmy ok 18.30. Kolację, dla wszystkich pielgrzymów jak co roku przygotowała rodzina państwa Matyja.  O godz 21.00 odbył się Apel Jasnogórski.

Pogoda pierwszego dnia była bardzo dobra. Bez opadów przy optymalnej temperaturze.

Aby zobaczyć większe zdjęcia kliknij myszką na powyższy pokaz. Otworzy się nowe okno z dużym zdjęciem.

We wtorek. Ruszamy po mszy św. o godz 8.00.

Jacek