Już wkrótce wyruszamy – nowe informacje!

Uwaga: pamiętajcie o zabraniu kasków , żółtych  kamizelek odblaskowych, obowiązkowym przeglądzie roweru oraz o spotkaniu organizacyjnym w niedzielę – szczegóły poniżej.

 

Do rozpoczęcia 21 Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę zostało zaledwie kilka dni. Otrzymałem informację od ks. Romana na temat możliwości zakwaterowania wszystkich chcących rozpocząć swoje pielgrzymowanie od Bałtyku.

Zakwaterowanie na plebanii w Benicach k. Kamienia Pomorskiego dostępne jest już od wieczora w piątek 6 lipca.

W sobotę 7 lipca przejazd z Benic nad morze do krzyża w Pustkowiu, następnie do Pobierowa ( przerwa obiadowa), potem przejazd rowerami do Łukęcina ( klasztor o.o. Paulinów), oraz do Katedry w Kamieniu Pomorskim. Tam celebrowana będzie msza święta. Powrót do Benic na nocleg.
W niedzielę – 8 lipca  o godz. 10.00 odbędzie się msza święta w kościele p.w. Bł. Jana Pawła II w Śniatowie . Potem nastąpi wyjazd na rowerach do Szczecina. W Szczecinie zakwaterowanie w MOS im. Św. Brata Alberta.

 

Jest to oczywiście program opcjonalny dla wszystkich chętnych.  Zainteresowanych tym etapem proszę o  kontakt do ks. Romana poprzez przesłanie informacji na formularz kontaktowy: kontakt . W zgłoszeniu proszę podać swoje imię, nazwisko, telefon i adres e-mail

Oficjalnie ruszamy ze Szczecina 9 -lipca.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 8 lipca o godz. 17.00  w MOS im Św. Brata Alberta  w Szczecinie (ul. Świerkowa 7) . Tam będą rozdawane koszulki, emblematy i podana  informacja o podziale na grupy.

Program pierwszego dnia:

 9 lipca 2012 r. Godz. 05.30 zbiórka pod pomnikiem Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, a następnie przejazd do Bazyliki Św. Jakuba w Szczecinie. Tam o godz 07.00 sprawowana będzie msza święta.

Następnie udajemy się do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym. Stamtąd po krótkim postoju i modlitwie wyruszamy poprzez Pyrzyce ( przerwa obiadowa) do Barlinka, gdzie zakończymy pierwszy etap.

Pozostałe szczegóły znajdują się tutaj: program i regulamin 21 Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę

 

Jacek