Papież Franciszek napisał list do polskiej parafii

Szanowni Państwo,

Być może zainteresuje Państwa niniejszy temat. Jednak nie często papież pisze do parafian, w dodatku dziękując anglikanom.

W październiku 2022 roku miałem okazję spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież pobłogosławił wówczas ikonę Czarnej Madonny dla naszych parafii – św. Wojciecha (katolicka) i św. Kutberta (anglikańska). Mogliśmy dłuższą chwilę porozmawiać (jak na warunki audiencji generalnej) o naszym unikatowym i pionierskim projekcie ekumenicznym. Ojciec Święty był żywo zainteresowany tym tematem. Spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział (o ekumenizmie): „Innej drogi nie ma”. Przekazałem też Franciszkowi ważny list dotyczący naszej wspólnoty. Obiecał, że list przeczyta i na niego odpisze. Odpowiedź nadeszła pod koniec stycznia.

W załączniku przesyłam zdjęcie listu oraz zdjęcie ze spotkania. Załączam również plakat dot. naszych jubileuszowych uroczystości. 

Uroczystości 81-lecia istnienia naszej parafii i pierwszej rocznicę ekumenicznej współpracy z parafią anglikańską będziemy obchodzili 16 kwietnia. Będzie im przewodniczył abp Wojciech Polak prymas Polski.

Życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i serdecznie pozdrawiam, 

ks. Bartosz Rajewski 

www.parafia-kensington.uk

PS. MIło nam, że to właśnie parafię ks Bartka zaszczycił swym listem papież Franciszek. Ks. Bartosz formował swoje powołanie także uczestnicząc w naszej pielgrzymce rowerowej. Odprawiał mszę świętą prymicyjną podczas naszej pielgrzymki (w sanktuarium w Rokitnie) i wielokrotnie, już jako duszpasterz, pielgrzymował z nami rowerem do sanktuarium na Jasnej Górze.