Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę – etap piąty.

Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę –  etap piąty:

Relacja z trasy- autor: Dk. Bartek

Data: 2010-07-16 Godzina: 08.25

Ruszamy z Góry. W nocy była burza i trochę popadało, a teraz jest straszna duchota. Mszy św. przewodniczył ks.Roman, homilie wygłosił ks. Adam. Mówił o tym, że Bóg pragnie bardziej miłosierdzia, niż ofiary. Dk. Bartek

Data: 2010-07-16 Godzina 11:34

Przesyłam słowa hymnu 8ej grupy, autorstwa Asi Świłpy:

„1.Gdzie rowery jada do Częstochowy. Gdzie w mokrych koszulkach przychodzi nam żyć. Choć czasem padają nam deszcze na głowy,to jedziemy dalej, choć chce się pić.

Ref. Gadu,gadu,gadu nocą;gazu,gazu,gazu w dzień (2x).

2. Nie trzeba luksusów, wystarczy podłoga, uśmiech człowieka i postoje dwa. A potem ruszamy w daleką drogę, bo ciężkiej modlitwy nadszedł już czas.

Ref. Gadu..,gazu… (2x).

3. Gdzie ludzie przyjmują zmęczonych pielgrzymów, częstują herbata,kawą i snem. Aż każdemu się przyśni Mateńka na Górze. I wstaniemy rano, by powitać nowy dzień.

Ref. Gadu…,gazu… (2x).

Muzyka z piosenki M. Rodowicz pt. „Ludzkie gadanie”.

Data: 2010-07-16 Godzina 14:08

Jesteśmy z Żmigrodzie. Właśnie przed chwilą zakończyliśmy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Następnie był zimny prysznic, gdyż słonce nam nie odpuszcza. Teraz zasiedliśmy do obiadu. O godz. 15.00  gromadzimy się w kościele na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Pozdrawiamy!

Data: 2010-07-16 Godzina 20:18

Dojechaliśmy szczęśliwie do Trzebnicy. Właśnie się rozlokowujemy. Trudny etap za nami, porównywalny z poniedziałkiem. Kobiety mają nocleg w klasztorze Boromeuszek. To właśnie w szpitalu prowadzonym przez Boromeuszki dokonano pierwszego w Europie przyszycia ręki człowiekowi , który uległ wypadkowi. Mężczyźni nocują na hali sportowej (przesyłam zdjęcia hali mmsem- to te ostatnie dwa zdjęcia). O 21 mamy Apel. Jutro pobudka przed 5, a Msza św. o 6.15. Dziękujemy wszystkim za wsparcie duchowe!

Pozdrawiamy z trasy!

Dk. Bartek Rajewski

Dziś temperatura troszkę dokuczliwa, niewiele cienia w wiekszosci trasa w słoneczku. Kilometry juz pokonane plus temperatura to mega zmeczenie. W Żmigrodzie odprawilismy Drogę krzyżową . Potem była goscina obiednia przygotowana przez  parafian. Na piętnastą powróciliśmy do kościoła na  Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nastepnie małe polewanko wodą i wyjazd do Trzebnicy . Tu zostaliśmy cudownie ugoszczeni przez Siostry .Dzisiejszej nocy ten piękny zabytkowy klasztor jest naszym domkiem. Jutro bardzo wczesna pobudka 4 45 , msza św 5 45. Przed nami trudny etap góry i słonko!

Iza


Wyświetl większą mapę

Trasa 5 etapu 19 Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy: