Wyjazd do Eggesin i Ueckermünde

Wyjazd do Eggesin był niezwykle udany. Do naszej, coraz liczniejszej grupy dołączyli się rowerzyści z polickiego  Klubu Cyklistów „Sama Rama”   Spotkaliśmy się na mostku nad Gunicą i stamtąd razem wyruszyliśmy do  Eggesin.

Musieliśmy się nieco spieszyć, bowiem o godzinie dziesiątej rozpoczynało się spotkanie z burmistrzem i mieszkańcami.   Po oficjalnym powitaniu udaliśmy się na zwiedzanie budynku w którym prezentowane były najciekawsze informacje o Parku Przyrodniczym nad Zalewem Szczecińskim.  Następnie udaliśmy się wraz z miejscowym przewodnikiem na spacer wokół miasta. Po spacerze gospodarze zaprosili nas na grilowane kiełbaski i przepyszne ciasta. Po poczęstunku i prezentacji zdjęć  najciekawszych miejsc znajdujących się wokół południowo-zachodniej części Zalewu Szczecińskiego.

Nie chwieliśmy zbyt szybko kończyć tak miłego dnia, więc większość naszej grupy pojechała dalej do Ueckermünde.

Wyjazd był super. W sumie przebyliśmy ok 125 km.

W najbliższą sobotę Andrzej prowadzi wyjazd do Stepnicy. Zbiórka 31 sierpnia o godz 10.00 pod kościołem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul Goleniowskiej w Dąbiu.  W razie bardzo brzydkiej pogody wyjazd zostanie przełożony. Kontakt do Andrzeja: 663 532 647

Więcej na temat historii i ciekawych miejsc w Eggesin znajdziecie na stronie naszych przyjaciół z Klubu Cyklistów „Sama Rama – Eggesin

Poniżej kilka zdjęć z naszego wyjazdu ( kliknij, aby powiększyć) Pozostałe ( 97) w galerii poniżej.

Link do galerii zdjęć

Treść zaproszenia :

W sobotę jedziemy do  Eggesin.

W sobotę wybieramy się na wspólny wyjazd do Niemiec z Polickim Klubem Cyklistów „Sama Rama”
Grupa szczecińska –  spotkanie na mostku w Tanowie o godz 08.20

Poniżej treść zaproszenia:
„Zapraszamy na polsko-niemieckie wędrowanie wokół Eggesin w sobotę, 24 sierpnia 2013. Spotkanie wszystkich uczestników o godz. 10.00 przed kościołem w Eggesin. Na zakończenie wędrówki grillowanie po niemiecku z udziałem władz miasta. Impreza była planowana od dawna i jest rewanżem strony niemieckiej za nasze wiosenne imprezy. Nie wypada, abyśmy nie pojechali. Prosimy o aktywny udział. Udowodnijcie, że takie imprezy są potrzebne i warto je organizować. Zbiórka polskiej grupy przed pomnikiem Jana Pawła II w Policach: o godz. 7:45 – rowerzyści, o godz. 8:30 turyści jadący samochodami (wcześniej prosimy umówić się z kierowcami, kto z kim jedzie)….”

Poniżej miejsce zbiórki i trasa. Kliknij mapę z trasą, aby powiększyć

Miejsce spotkania  trasa

Zapraszamy!