Wmurowano kamień węgielny pod budowę kościoła w Chominie

W dniu 2013.04.13 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kościół  da Bóg rychło Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Chominie. Przybyli pielgrzymi rowerowi (SZCZECIŃSKA ROWEROWA ), motorowi z Gryfickiego klubu Gryf, piesi, wielu gości z różnych stron Pomorza,  duchowni z innych parafii oraz metropolita szczecińsko – kamieński  Abp Andrzej Dzięga. Po przybyciu wiernych ks. proboszcz kan. Roman Rostkowski przywitał wszystkich zgromadzonych gości.

Uroczystość rozpoczęła się modlitwą różańcową, następnie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem Abp Andrzeja Dzięgi z udziałem  duchownych z innych parafii. W trakcie uroczystości Ekscelencja Biskup Andrzej Dzięga w asyście ks. kan. Romana Rostkowskiego oraz innych gości udali się na plac budowy celem wmurowania węgla kamiennego w miejscu gdzie stać będzie ołtarz.

Po zakończonej Mszy św. odbył się krótki program artystyczny o Prymasie Wyszyńskim duet Małgosia i Asia Świłpa, Karolinka Sawka, następnie wszyscy goście udali się na gorący posiłek, pyszne ciacho, gorącą kawę i herbatę. Całe biesiadowanie odbyło się w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi kan. Romanowi Rostkowskiemu oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Kościół budowany jest tak jak niedawno w Śniatowie dzięki ludziom dobrej woli. Mieszkańcy Chomina wpłacają 10 zł miesięcznie od rodziny,

SZCZECIŃSKA PIELGRZYMKA ROWEROWA włączyła się w budowę kościoła dzięki waszemu wsparciu zakupiono znaczną część materiałów i ty możesz włączyć się w to dzieło wpłacając każdy grosz na konto parafii:

  71 9393 0000 0003 4496 2000 0010

z dopiskiem na budowę kościoła w Chominie.’

Serdeczne Bóg zapłać
Marian Łapiński