Wspólny wyjazd rowerowy

Nasz pierwszy weekendowy wyjazd rowerowy odbył się w sobotę. Pogoda była wspaniała do jazdy.  W grupie znalazło się sześć osób. Okazało się bowiem że w tym samym terminie odbywa się coroczny maraton dookoła Jeziora Miedwie i wiele osób już wcześniej się tam zapisało.

Nasza trasa wiodła w większości ścieżkami rowerowymi. Jako ciekawostkę należy podać że na jedną z nich po stronie niemieckiej zaadaptowano dawną trasę kolejki wąskotorowej.  Celem naszym był punkt widokowy w Riteh z którego roztaczała się wspaniała panorama. Jeziora Nowowarpieńskiego. Z uwagi na znakomitą widoczność mogliśmy dostrzec także wzgórza po drugiej stronie Zalewu Szczecińskiego – pomiędzy Wapnicą  Lubinem a Karnocicami na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.

W przyszłą sobotę planujemy wyjazd w drugą stronę – wzdłuż Odry poprzez Mescherin do Schwedt.  Szczegóły trasy opublikuję w środę lub czwartek.  Planujemy zbiórkę 17 sierpnia ok 9.00 przy Jeziorku Słonecznym ( na rogu Derdowskiego i Ku Słońcu.

Poniżej kilka zdjęć z naszego ostatniego wypadu rowerowego. ( kliknij, aby powiększyć )

(Informacja o planowanym wyjeżdżie rowerowym  do Reitrh 10 sierpnia)

Zgodnie z obietnica zaczynamy nasze weekendowe wspólne wyjazdy rowerowe. Generalnie w każdą sobotę będziemy chcieli zaproponować inną, ciekawą trasę. Jest tyle wspaniałych nowych  tras rowerowych w pobliżu Szczecina. Wiele z nich jest zupełnie nie znana, a wiodą one poprzez przepiękne tereny.
Na początek propozycja Andrzeja Dziuniaka. Trasa Dobra Szczecińska do Riteh w Niemczech  nad Jeziorem Nowowarpieńskim ( część Zalewu Szczecińskiego).
Szczegółowy plan trasy:
1. Zbiórka w sobotę 10 sierpnia o godz 10.30 przed kościołem   p.w. MB Królowej Świata w Dobrej Szczecińskiej ( ul. Klasztorna 1). Stamtąd jedziemy przez :
2. Buk
3. Blankensee
4. Pampow
5. Glashütte
6. Hintersee
7. Riteh

Dobra Szczecińska - Riteh

Tam planujemy postój a następnie powrót tą samą trasą lub po stronie polskiej przez Dobieszczyn. ( do ustalenia na miejscu)

Długość trasy z Dobrej to 32 km. Orientacyjny czas  (przy szybkości ok 18 km/h ) to 1 godz 50 minut w jedną stronę. Szczegóły trasy na mapie.

Kliknij na obrazek obok, aby powiększyć mapę.

 

Ponieważ będziemy podróżowali przez Niemcy, to pamiętajcie o zabraniu dowodu osobistego lub paszportu. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody oraz  coś do zjedzenia ( np kanapki, batoniki). Pamiętajcie także o kamizelkach i kaskach.