Wyjazd rowerowy  na wydarzenie “Różaniec do Granic”

Zapraszamy uczestników i sympatyków Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę do wspólnego wyjazdu na ogólnopolskie wydarzenie modlitewne “Różaniec do Granic”

Różaniec do granic to ogólnopolska akcja mająca na celu zachęcenie Polaków do modlitwy różańcowej w intencji kraju i Europy.

Wezmą w niej udział wszystkie 22 diecezje położone przy granicach naszego kraju.

W akcję zaangażowało się wiele znanych postaci, w tym  m.in.:

Wojciech Modest Amaro, Dominika Figurska, Przemysław Babiarz  czy Cezary Pazura

W swoim filmie ( poniżej) zachęca on do modlitwy różańcowej i włączenia się do tej niezwykłej inicjatywy.

Celem akcji jest otoczenie Polski różańcem i wybłaganie u Boga nawrócenia Polaków, a także innych narodów. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, które wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie w Fatimie ( rocznica 100-lecia objawień). W sobotę 7 października Kościół katolicki obchodzi także święto  Matki Bożej Różańcowej.

Pielgrzymując, co roku na rowerach do Matki Boskiej Jasnogórskiej codziennie odmawiamy różaniec. Nie może więc nas zabraknąć także podczas tego niezwykłego wydarzenia.

 

Program:

Sobota 7 października:

  • Godz. 11.30 spotykamy się pod bazyliką archikatedralną pw. św. Jakuba w Szczecinie.

Po krótkiej modlitwie wyjazd do kościoła stacyjnego p.w. Świętej Trójcy w Kołbaskowie ( 15 km)

Tempo ok 18 km/h.  Z wyjątkiem odcinka w centrum będziemy do Kołbaskowa jechali ścieżkami rowerowymi.

  • Godz. 13.00 Wyjazd z Kołbaskowa z pozostałymi uczestnikami na rozpoczęcie objazdu modlitewnego z różańcami  wzdłuż granicy do Pargowa, a stamtąd przez Kamieniec do Bedargowa (ok 10 km).

 

  • Powrót – indywidualnie ok. godz.  16.00

Uwaga: Organizatorem tego wydarzenia „Różaniec do granic” jest fundacja Solo Dios Basta oraz parafia p.w. Świętej Trójcy w Kołbaskowie. Regulamin organizatora można znaleźć tutaj: http://rozaniecdogranic.pl/regulamin

Za pomocą strony internetowej i mediów społecznościowych przekazujemy tylko informację o naszych planach wyjazdowych i zapraszamy chętnych chcących się włączyć w to wydarzenie.

Osoby jadące powinny posiadać sprawny rower, zapasową dętkę i stosować się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Należy ubrać się stosownie do warunków pogodowych i zabrać ze sobą niezbędny prowiant i wodę. Każdy uczestnik odpowiada za siebie i powinien w razie potrzeby indywidualne się ubezpieczyć.

Osoby zaiteresowane prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Formularz kontaktowy służy jedynie do zebrania informacji o ilości uczestników i ew. danych kontaktowych.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z kierownikiem naszej Pielgrzymki – Sebastianem Swiłpą tel.: 606 685 149

Komentarze

Komentarz(y)